Placówka rekreacyjna Drevenice Zuberec położona jest pośród pięknej przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego, w strefie rekreacyjnej typowej orawskiej miejscowości, jaką jest Zuberec. Lokalizacja ta jest atrakcyjna ze względu na wyjątkową, zachowaną w stanie niezmienionym przyrodę, tradycyjne lokalne zwyczaje i folklor, turystykę wysokogórską, ośrodki narciarskie oraz baseny termalne.

Na terenie ośrodka znajduje się 6 drewnianych budynków, postawionych przez orawskich majstrów w stylu architektury orawskiej z zachwaniem jej tradycyjnych elementów. Te drewniane chaty (słow. drevenice) rozłożone są nieregularnie, w celu uniknięcia uniformizmu przy jednoczesnym wytworzeniu estetycznej, imponującej całości.

Goście mają do dyspozycji 8 jednakowej wielkości apartamentów. Na parterze każdego z nich jest pokój dzienny z kuchnią i piecykiem kominkowym opalanym drewnem i wyjście na taras. Na poddaszu jest sypialnia z dwoma łóżkami oraz druga z łóżkiem małżeńskim i jednym samodzielnym łóżkiem z dostawką. W każdym apartamencie są 2 łazienki z natryskiem, umywalką i WC.  Apartamenty przeznaczone są dla 2 do 6 osób, oferują przestrzeń do komfortowego odpoczynku po aktywnym dniu.

W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka znajdują się szlaki turystyczne, 3 znane ośrodki narciarskie i trasy przystosowane do narciarstwa biegowego, termalne aquaparki: Oravice, Bešeňová i Tatralandia, Muzeum Wsi Orawskiej oraz średniowieczny Orawski Zamek z przedstawieniami folklorystycznymi i wiele innych atrakcji dostępnych w okolicy, np. Jezioro Orawskie (Oravská priehrada) czy Demianowska Jaskinia Lodowa (Demänovská ľadová jaskyňa). Zuberec dzieli niewielki dystans z Krakowa, Zakopanego, Oświęcimia.

Drevenice Zuberec
Pribiské 737, 02732 Zuberec
tel. +421 908 445 747, +421 917 895 535
e-mail: drevenicezuberec@drevenicezuberec.sk
www.drevenicezuberec.sk

GPS 49°15’31″ N (49,258611) 19°38′ 0″ E (19,633333)


Galeria:

Pokaż więcej artykułów
  • Hotel Tatrawest

    Hotel Tatrawest znajduje się ok. 1 km od wsi Zuberec, w miejscu gwarantującym swoim gościo…
  • Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica

    Wysokie Tatry są od dawna ulubionym miejscem na spędzanie wolnych chwil zimą i latem wśród…
  • PARK SNOW Donovaly

    Witajcie w letnim centrum rozrywki ekstremalnej Fun aréna Donovaly! Ulubiony ośrodek sport…
Load More In Ośrodki górskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Hotel Tatrawest

Hotel Tatrawest znajduje się ok. 1 km od wsi Zuberec, w miejscu gwarantującym swoim gościo…