Wyjątkową atrakcją Starej L’ubovni jest średniowieczne obozowisko wojskowe w podzamczu – ukazujące życie rycerzy w XVI w. To idealne miejsce na obozy letnie, zielone szkoły, wycieczki dla każdego, kto chce doświadczyć epoki średniowiecza na własnej skórze. Zakwaterowanie w historycznych namiotach, z 2- lub 6 pomieszczeniami. Do obozowiska należy domek kapitański – karczma średniowieczna, otwarta przez cały rok na spotkania dla gości, organizację rodzinnych i firmowych imprez. Dla grup może być zorganizowany tradycyjny spiski ubój i imprezy okolicznościowe.

Uroki życia w średniowieczu mogą Państwo poznać próbując sportowych dyscyplin jak strzelanie z łuku i kuszy, rzut siekierą „szwajcarką“, jazda konno, ale też strzelanie z działa albo z największej katapulty na Słowacji. Atrakcjami obozowiska są broń i kostiumy.

W lipcu i sierpniu prezentują się tu szermierze z całej Słowacji. Zręczni rzemieślnicy zaprezentują stare tradycyjne rzemiosła, jak kowalstwo, garncarstwo, wyrabianie koszy. Dla dzieci przygotowano linowe, drewniane przejścia i huśtawki, średniowieczny tenis czy mini-zoo.

Przez cały rok organizowane są tu wieczorne imprezy i atrakcje takie jak: bitwy średniowieczne, wesela, występy szermierzy i zespołów muzycznych, palenie ogni z tancerkami brzucha, palenie Marzanny..

MARMON, s. r. o.
(Miejska Agencja Ruchu Turystycznego i Rozwoju Regionalnego)
Námestie sv. Mikuláša 21
064 01 Stará Ľubovňa, Słowacja
tel./fax.:+00421 (0) 52 43 217 13
marmon@staralubovna.sk
www.marmon.sk

Pokaż więcej artykułów
  • Zamek Bratysławski

    Zamek Bratysławski to symbol stolicy Słowacji. Został on wybudowany na strategicznym miejs…
  • Devin nad Dunajem

    Devin nad Dunajem – jeden ze starszych zamków Słowacji. Swoje twierdzę wybudowali w …
  • Czerwony Kamień

    Czerwony Kamień (ponad miejscowością Ĉasta) – dzisiejszy kształt zamku – potęż…
Load More In Zamki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Zamek Bratysławski

Zamek Bratysławski to symbol stolicy Słowacji. Został on wybudowany na strategicznym miejs…