Na Słowacji wiele jest jeszcze miejsc nieznanych, nieodkrytych, które wyróżniają się pięknem przyrody, bogatym kulturowym dziedzictwem i gościnnością mieszkańców.
Miasto Krompachy, pomimo swojej bogatej historii związanej z górnictwm, jest zarówno na Słowacji, jak i w sąsiednich krajach, znane przede wszystkim z ośrodka narciarskiego o europejskim znaczeniu, Plejsy. To jedno z najpiękniejszych miejsc na Słowacji 9-krotnie było miejscem rozgrywania Pucharu Europejskiego. Można dojechać Skibusem od stacji kolejowej przy ośrodku narciarkim Relax Center Plejsy. Piękno okolicy Krompachy – Plejsy można podziwiać jadąc turystycznym widokowym busem Glamourbus.

Miasto jest przepięknie otoczone górami, lasami i dolinami, skąd można przynieść do domu garść niezapomnianych przeżyć, grzybów i innych owoców lasu.

Krompachy leżą blisko Szlaku Gotyckiego (Goticka Cesta), który można pokonać samochodem lub autobusem. Prawdziwe klejnoty Szlaku Gotyckiego to m.in. Spišský hrad, Dreveník, Spišská kapitula, Levocza.

Dla rowerzystów i turystów pieszych oferujemy piękne trasy.

Rowerzyści moga odwiedzić Čierny Bocian i Galmus, z przepiękną przyrodą, gdzie można odnaleźć spokój. Także Spišské Vlachy w okolicy Zahura, gdzie co roku organizowane jest Rodeo i Enduro. Można wypożyczyć sprzęt sportowy.
Około 13 km od miasta znajduje się wodny zbiornik RUŽÍN. Można tu uprawiać liczne sporty: jeździć na nartach wodnych, pływać łódkami, łowić ryby, kąpać się lub wybrać się w rejs widokowy.
Z okazji założenia miasta organizowane są DNI MIASTA i targ, oferujące bogaty program kulturalny i sportowy (m.in. diatlon). Organizowane są zawody w gotowaniu i jedzeniu bryndzowych haluszek.

Zabytki miasta

 • Rzymskokatolicki kościół św. Jana Ewangelisty z 1774 r.
 • Pamiątka buntu Krompaskiego
 • Dawne muzeum
 • Huta żelaza z 1841 r.
 • Pierwsza wodna elektrownia na wschodniej Słowacji

Filmowe atrakcje zapewnia KINO SLAVIA

Miasto organizuje LATO KULTURALNE, podczas którego na rynku odbywają się imprezy kulturalne. Miasto wydaje biuletyn, gdzie spis wszystkich imprez sportowych i kulturalnych organizowanych w ciągu roku. Jest także dostępny na stronie internetowej miasta.

 • Kraj Trenczyński

  Liczba ludności: 600 386 {mosimage} Powierzchnia: 4501 km2 Region położony w zachodniej cz…
 • Kraj Bratysławski

    Liczba ludności: 603 699 Powierzchnia: 2053 km2 Najmniejszy region Słowacji, leży w…
 • Kraj Preszowski

  Liczba ludności: 798 596 Powierzchnia: 8974 km² Region położony w północno-wschodniej częś…
Pokaż więcej artykułów
 • Bratysława

  Bratysława jest jedyną stolicą na świecie, która leży na granicy trzech suwerennych państw…
 • Poprad

  Miasto Poprad jest ważnym centrum ruchu turystycznego Spiszu i całego regionu podtatrzańsk…
 • Wysokie Tatry

  Miasto Wysokie Tatry zostało założone w 1947 roku. Ma 5 tys stałych mieszkańców, rozpoście…
Load More In Miasta

Dodaj komentarz

Zobacz również

Bratysława

Bratysława jest jedyną stolicą na świecie, która leży na granicy trzech suwerennych państw…