Miasto Poprad jest ważnym centrum ruchu turystycznego Spiszu i całego regionu podtatrzańskiego. Jego początki siegają XIII wieku, kiedy zostały zbudowane liczne kościóły, przedstawiające dziś dużą wartość historyczną. Wyróżnia się spośrod nich Kościół św. Jerzego (Juraja) z dziełami Mistrza Pawła z Lewoczy i kościół św. Idziego (Egida) w centrum miasta. Prawdziwą historyczną perłą jest zachowany średniowieczny rynek w dzielnicy Popradu, Spišskiej Sobocie.

Poprad zapewnia korzystną komunikację, leży na skrzyżowaniu sieci dróg i tras kolejowych a lotnisko Poprad – Tatry zapewnia połączenia samolotowe z licznymi miastami europejskimi i centrami ruchu turystycznego.
Miasto jest punktem wypadowym do Wysokich i Niskich Tatr, Pienińskiego Parku Narodowego i Słowackiego Raju. Okoliczna przyroda i historyczne zabytki Spisza to dla odwiedzających gwarancja niezapomnianych wrażeń. To powoduje, że turystyka jest jednym z priorytetów rozwoju miasta i regionu.

Galeria Tatrzańska w „starej elektrowni“ oferuje miłośnikom sztuki dzieła dawnych i współczesnych artystów, zarówno słowackich, jak i zagranicznych

Podtatrzańskie muzeum – bogate zbiory prezentują historię miasta od jego początków aż do czasów współczesnych. Rzadkim i cennym świadectwem są znalezione szczątki neandertalczyka w Gánovciach koło Popradu.

Gęsta sieć hoteli i pensjonatów w mieście i okolicach zapewnia zakwaterowanie w różnych cenach i standardach
AquaCity zapewniając możliwość relaksu i wypoczynku przyciąga swoją ofertą coraz więcej zagranicznych gości

Witamy w AquaCity – cudownym świecie wodnego raju ciepłych basenów z wodą geotermalną, centrum spa, dwoma hotelami będącymi zdobywcami nagród, siłowniami, restauracją i barami oraz usługami dla 350 gości.
Otwarte codzienne 10.00 – 22.00 (IX.–VI.) / 9:00 – 22.00 (VII.– VIII.)
AquaCity Poprad, Športová 1397/1, 058 01 Poprad
Tel.: 052 / 78 51 111
www.aquacity.sk

Poprad oferuje wszechstronne usługi dla gości odwiedzających region, jest tu wiele centrów handlowych i sklepów specjalistycznych. W centrum miasta są liczne restauracje i kawiarnie oferujące specjalności regionu i dające możliwość relaksu i odpoczynku.
Miasto może pochwalić się bogatym programem imprez kulturalnych i sportowych odbywających się przez cały rok. Do najpopularniejszych należą: Jańskie Ognie, Noc Sobotska, Międzynarodowy Festiwal Filmów Górskich, tradycyjny bożonardzeniowy jarmark rzemiosła ludowego, Extra Liga hokeja, Liga koszykówki.
Arena Poprad – nowoczesna, nowowybudowana hala sportowa spełniające wszystkie wymogi konieczne do organizacji największych imprez sportowych, kulturalnych i innych.

 • Kraj Trenczyński

  Liczba ludności: 600 386 {mosimage} Powierzchnia: 4501 km2 Region położony w zachodniej cz…
 • Kraj Bratysławski

    Liczba ludności: 603 699 Powierzchnia: 2053 km2 Najmniejszy region Słowacji, leży w…
 • Kraj Preszowski

  Liczba ludności: 798 596 Powierzchnia: 8974 km² Region położony w północno-wschodniej częś…
Pokaż więcej artykułów
 • Bratysława

  Bratysława jest jedyną stolicą na świecie, która leży na granicy trzech suwerennych państw…
 • Wysokie Tatry

  Miasto Wysokie Tatry zostało założone w 1947 roku. Ma 5 tys stałych mieszkańców, rozpoście…
 • Levice

  Przyjmijcie nasze zaproszenie do Levic – miasta o ponad 860-letniej historii. Miasto…
Load More In Miasta

Dodaj komentarz

Zobacz również

Bratysława

Bratysława jest jedyną stolicą na świecie, która leży na granicy trzech suwerennych państw…