Witajcie w letnim centrum rozrywki ekstremalnej Fun aréna Donovaly! Ulubiony ośrodek sportów zimowych, centrum jazdy na nartach i snowboardu – PARK SNOW Donovaly, w lecie przeistacza się w centrum rozrywki ekstremalnej Fun Aréna Donovaly. A oto nasza oferta: największa atrakcja – tor saneczkowy, a ponadto park linowy, ściana wspinaczkowa (największe tego typu obiekty na Słowacji), trampoliny bungee, trampolina 8-stanowiskowa, dziecięcy park linowy i dmuchane zjeżdżalnie.

Na nadchodzący sezon przygotowaliśmy następujące atrakcje:

TRASY ROWEROWE
W roku 2011, dzięki modernizacji istniejących tras rowerowych i utworzeniu nowych, Donovaly stały się centrum turystyki rowerowej w regionie Starohorskich Wierchów.

Trasy turystyczne w postaci krótkich i długodystansowych tras okrężnych są oznaczone w taki sposób, aby w zależności od długości trasy (1-8 godzin), panujących warunków i używanego sprzętu (rower górski, rower szosowy), były dostępne dla szerokiego grona użytkowników – zarówno rodzin z dziećmi, jak również dla młodzieży, dorosłych, seniorów, sportowców.

Odnowiono istniejącą sieć tras rowerowych, wyznaczono południową linię Magistrali rowerowej Donovaly – (Donovaly – Slovenská Ľupča – Banská Bystrica), przygotowano nowe trasy rowerowe (etap I realizacji- 2011 r., etap II- 2012 r.). Działania te zaowocowały udostępnieniem miłośnikom rowerów 42 oznaczonych tras, o łącznej długości 375 km.

Więcej informacji na www.cyklodonovaly.sk

Tor saneczkowy
Tuż obok dolnej stacji kolejki TELEMIX Nová hoľa i baru apres ski Husky, od kwietnia do lipca powstaje tor saneczkowy, drugi tego typu obiekt na Słowacji. Tor poprowadzono po prawej stronie trasy zjazdowej z Novej holi, od strony Mišútskej cesty. Tor prowadzi przez las, a po około 900 m, kończy się wjazdem do bazy, umieszczonej nad płytą (będącą w zimie lodowiskiem). Podczas jazdy w specjalnych wózkach, masz szansę na ostre uderzenia adrenaliny, co zagwarantują uskoki na torze (7) i ostre zakręty (11). Maksymalna prędkość jazdy, w najszybszych miejscach toru, wynosi 45 km/h. Dla tych, którzy chcą sprawdzić prędkość swojego zjazdu, zostanie zamontowany specjalny radar, na którym po przejeździe, każdy będzie mógł odczytać swoją najwyższą prędkość. Aby powtórzyć przejazd, wystarczy wyjechać w saneczkach na start, korzystając z wyciągu o długości około 400 m. Podczas jazdy zakazane jest zatrzymywanie się na torze oraz wychodzenie z wózka. W jednych sankach mogą jechać 2 osoby (również 2 osoby dorosłe).
Konstrukcyjnie, tor saneczkowy jest przystosowany do użytkowania także w sezonie zimowym, dzięki funkcji podgrzewania rynny zjazdowej na całej jej długości. Bilety na tor saneczkowy można zakupić w kasie ośrodka (parking przy kolejce na Novą holę). Przygotowaliśmy bilety jednorazowe, karnet na 5 jazd lub bilety punktowe. Ceny poszczególnych biletów znajdują się w cenniku na naszej stronie internetowej.

Park liniowy Małpi Gaj
Nowo wybudowany park linowy zlokalizowano w lesie przylegającym do drogi krajowej E77 łączącej Bańską Bystrzycę z Ružomberkiem. Swoją długością (ponad 500 m) i liczbą tras, przewyższa inne tego typu obiekty na Słowacji. W chwili obecnej jest najdłuższym i największym słowackim parkiem linowym. Wejście do parku – z platformy na stojącej obok ścianie wspinaczkowej. Przechodzący przez park linowy pokonują przeszkody, umieszczone na wysokości około 2 m nad ziemią. Poszczególne trasy są oznaczone kolorami, a każda ma inny stopień trudności. Przez cały czas przejścia, przechodzący są przypięci liną. Dodatkowo, nad bezpieczeństwem czuwa przeszkolony personel.
Dla małych „wspinaczy“ przygotowaliśmy bezpłatny mini park linowy, zlokalizowany również w pobliżu ściany wspinaczkowej.

Ściana wspinaczkowa
Już przy wjeździe na Donovaly od strony Ružomberka (przy parkingu kolejki na Novą Holę), rzuca się w oczy najwyższa na Słowacji, 14-metrowa ściana wspinaczkowa. Ściany wspinaczkowe to w ostatnim czasie ulubiona rozrywka, nie tylko wysokogórskich wspinaczy, ale i amatorów wspinaczki we wszystkich wiekowych kategoriach. Takiej atrakcji nie mogło zabraknąć w naszym nowym centrum rozrywki.
Składową częścią ściany wspinaczkowej jest pomost, po którym można wejść do sąsiadującego parku linowego.
Parametry:
Wysokość: 14 m
Wysięg przewieszenia: 5 m
Powierzchnia: 360- 380 m²

Trampolina
Trampolina bungee to bez wątpienia najpopularniejsza atrakcja parków rozrywki w ostatnich latach. Jest to połączenie oryginalnej aluminiowej konstrukcji, lateksowych gum i sprężystych batutów. Całość wspomagana jest precyzyjnie dobranymi silnikami. Trampolina bungee to cztery oddzielne batuty, na których skoczkowie w uprzęży połączonej z konstrukcją X-jump trampoliny, mogą skakać aż do wysokości 7 m i wykonywać różne salta i ewolucje do przodu i do tyłu, dzięki gumowym linom ułatwiającym im balansowanie ciałem.
Oprócz trampoliny bungee, przygotowaliśmy również trampolinę 8-stanowiskową, na której poszaleją nie tylko dzieci. Na trampolinach mogą skakać osoby do wagi 80 kg. A zatem, bez wahania – wypróbuj i tę atrakcje naszego ekstremalnego centrum! Trampolina bungee oraz trampolina 8-stanowiskowa będą zainstalowane pod wejściem na tor saneczkowy, na płycie, która w zimie służy nam w ośrodku, jako lodowisko.
Czas jednej sesji wynosi 5 minut.

KOLEJKA TELEMIX Nová hoľa
W sezonie letnim czynna jest nowoczesna 6-osobowa KOLEJKA TELEMIX Nová hoľa. Warto przyjechać i zachwycić się przepiękną panoramą Niskich Tatr i Wielkiej Fatry, rozciągającą się ze szczytu Novej Holi, czy pobliskiego Zvolena. Przy odrobinie szczęścia i dobrej pogodzie uda się dojrzeć także wierzchołki Tatr Zachodnich z wyróżniającym się szczytem Krywania.

 

Godziny otwarcia:

 Termin kolejka TELEMIX FunAréna Czynne
06.04. – 14.06.2013 09,00 – 16,00 10,00 – 17,00 WEEKENDY, WAKACJE
15.06. – 28.06.2013 09,00 – 17,00 10,00 – 17,00 CODZIENNIE
29.06. – 01.09.2013 08,00 – 18,00 09,00 – 19,00 CODZIENNIE
02.09. – 29.09.2013 09,00 – 17,00 11,00 – 17,00 WEEKENDY, WAKACJE
30.09. – 03.11.2013 09,00 – 16,00 11,00 – 17,00 WEEKENDY, WAKACJE

Galeria zdjęć:

 

PARK SNOW Donovaly
infolinia: +421-48-4199 900,
+421-48-4199 881
e-mail: info@parksnow.sk
www.parksnow.sk

GPS: N48°52’48” E19°13’20”

 • Hotel Tatrawest

  Hotel Tatrawest znajduje się ok. 1 km od wsi Zuberec, w miejscu gwarantującym swoim gościo…
 • Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica

  Wysokie Tatry są od dawna ulubionym miejscem na spędzanie wolnych chwil zimą i latem wśród…
 • Vrátna Free Time Zone

  Vrátna Free Time Zone to Wellness w naturalnym otoczeniu przyrody. Pozwólcie sobie na rela…
Pokaż więcej artykułów
 • Hotel Tatrawest

  Hotel Tatrawest znajduje się ok. 1 km od wsi Zuberec, w miejscu gwarantującym swoim gościo…
 • Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica

  Wysokie Tatry są od dawna ulubionym miejscem na spędzanie wolnych chwil zimą i latem wśród…
 • Vrátna Free Time Zone

  Vrátna Free Time Zone to Wellness w naturalnym otoczeniu przyrody. Pozwólcie sobie na rela…
Load More In Ośrodki górskie

Dodaj komentarz

Zobacz również

Hotel Tatrawest

Hotel Tatrawest znajduje się ok. 1 km od wsi Zuberec, w miejscu gwarantującym swoim gościo…