Vrátna Free Time Zone to Wellness w naturalnym otoczeniu przyrody.

Pozwólcie sobie na relaks w obiekcie otwartym przez cały rok, w samym sercu Parku Narodowego Mała Fatra, we Vrátna Free Time Zone. Tylko 28 km od Żyliny kryje się miejsce, gdzie jest czysta przyroda i unikalne zjawiska skalne: zbocza, doliny, górskie grzbiety lub unikatowe wodospady. Jest tu energia przyrody, którą można poczuć podczas pieszych lub rowerowych wycieczek. Czerpcie tę energię i odetchnijcie pełną piersią! Dolina Vrátna to wyjątkowe miejsce na ulubiony urlop wellness zarówno w lecie, jak i w zimie.

Wejście do doliny tworzą unikalne skalne wytwory – Tiesňavy, przez które wiodą szlaki turystyczne na Sokolie i Boboty. Najwyższym punktem jest wierch Wielkiego Fatrańskiego Krivania (1709 m n.p.m), ale dominantą regionu jest masyw Wielkiego Rozsutca (1610 m n.p.m.), który majestatycznie góruje nad całą doliną.

Kolejną atrakcją są Jánošíkove Diery, które tworzą układy skalnych dolin i wąwozów. Jeśli ktoś woli wyprawę na szczyty, to najlepszym punktem wyjścia będzie Snílovské sedlo i Chleb, gdzie wywiezie was 8-krzesełkowa kolejka liniowa Chleb. Na wysokości 1500 m n.p.m. możecie podziwiać panoramiczny widok na krainę gór z pięknego tarasu z leżakami lub z restauracji Panorama. Można stąd obserwować przez teleskop wybrane szczyty. Aktywny odpoczynek wśród czystej przyrody – to najzdrowszy relaks.

Miejsce rodzinne ludowego bohatera Juraja Janosika oferuje Wam mnóstwo ludowych i kulturalnych imprez, które odbywają się każdego roku:

 • 14-16 czerwca 2013 festiwal kultury i rozrywki nawiązujący do pozytywnych zwyczajów zbójnickiej kultury – Międzynarodowe spotkanie zbójników
 • 30 czerwca 2013, Bieg na górę „Poludnovy Grun”
 • 04-07.07.2013, odpust z bogatym programem religijno – kulturalno – rozrywkowym „Dni Cyryla i Metodego”
 • 25-28 lipca 2013, festiwal folkloru, rzemiosła i kultury ludowej – „Dni Janosikove”
 • 09-10 sierpnia 2013, rockowy festiwal muzyczny – „Terchovsky Budzogan”

Czeka tu na Was prawdziwa mieszanka letnich atrakcji. Oprócz pieszej turystyki w okolicy można wędrować na rowerach, brać udział w spływie tratwami, obozować na kampingach, uprawiać wspinaczkę górską, paragliding, strzelectwo.

Mnóstwo praktycznie usytuowanych chat górskich i bufetów na trasach to schronienia i przyjemne miejsca, w których można na chwilę odetchnąć podczas aktywnie spędzanych wakacji.

Spróbujcie  letniej turystyki w ośrodku Vratna Free Time Zone!
Kolejka kabinowa, taras słoneczny z wygodnymi leżakami na wysokości 1494 m n.p.m. z panoramicznym widokiem, turystyka górska z możliwością wypożyczenia kijów do Nordic Walking, różne programy outdoor – to wszystko dla Waszego aktywnego relaksu! Odetchnijcie pełną piersią i spróbujcie wellness wśród przyrody. Więcej informacji na infocentrum@vratna.sk , tel.: (+421) 903 266 231

Kolejka kabinowa Chleb działa codziennie od 8.30 do 16.30. Ostatni wyjazd na górę: ½ przed zamknięciem. Kolejka jeździ co godzinę.
W przypadku silnego wiatru i złej pogody ośrodek ma prawo zamknąć kolejkę do odwołania. Więcej informacji o działaniu KLD Chleb i inne szczegóły dotyczące przejazdu grup można uzyskać pod nr tel. (+421) 41 5695 643, (+421) 903 266 231.
Rozkład jazdy KLD Chleb na następną dobę można znaleźć na www.vratna.sk.
Informacja o najnowszych ofertach zniżkowych Hotelu Boboty*** i Chaty Vratna można znaleźć na www.vratna.sk .

Górski hotel Boboty***

Hotel Boboty oferuje nowoczesne zakwaterowanie w spokojnej górskiej okolicy. Można tu spędzić czas odpoczywając na słonecznym tarasie, grając w kręgle, lub relaksując się w hotelowej strefie wellness (basen, masaże, sauna, fitness). W okolicy można uprawiać turystykę pieszą, rowerową, jeździć na nartach lub wędrować po okolicznych osadach. Atrakcją jest mini zoo, gdzie hodowane są małe dziki. Hotel oferuje 182 miejsc. Dysponuje powierzchnią nadającą się na organizację kongresów, szkoleń, prywatnych uroczystości, organizowanych spotkań. www.hotelboboty.sk

Historyczna chata Vrátna

Chata Vrátna znajduje się na końcu Vrátnej doliny i do dziś zachowała dawny wygląd i atmosferę. Wciąż można tu tanio przenocować i dobrze zjeść. Oferuje przytulne zakwaterowanie. Całkowita ilość łóżek: 44. Kuchnia pachnie tradycyjnym słowackim potrawami. Na pewno zasmakuje Wam miejscowa specjalność „Malá Fatra“. Ciepłe letnie wieczory można spędzić na powietrzu, przy ognisku, a w chłodniejsze dni posiedzieć w stylowym saloniku. www.vratna.sk

 

INFOPOINT VRÁTNA Sv. Martina 294
013 06 Terchová
tel./fax: (+421) (0)41 5695 643
tel. kom.: (+421) (0)903 266 231
e-mail: infocentrum@vratna.sk
www.vratna.sk

GPS:
N49°12’31”
E19°02’29”

 • Hotel Tatrawest

  Hotel Tatrawest znajduje się ok. 1 km od wsi Zuberec, w miejscu gwarantującym swoim gościo…
 • Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica

  Wysokie Tatry są od dawna ulubionym miejscem na spędzanie wolnych chwil zimą i latem wśród…
 • PARK SNOW Donovaly

  Witajcie w letnim centrum rozrywki ekstremalnej Fun aréna Donovaly! Ulubiony ośrodek sport…
Pokaż więcej artykułów
 • Hotel Tatrawest

  Hotel Tatrawest znajduje się ok. 1 km od wsi Zuberec, w miejscu gwarantującym swoim gościo…
 • Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica

  Wysokie Tatry są od dawna ulubionym miejscem na spędzanie wolnych chwil zimą i latem wśród…
 • PARK SNOW Donovaly

  Witajcie w letnim centrum rozrywki ekstremalnej Fun aréna Donovaly! Ulubiony ośrodek sport…
Load More In Ośrodki górskie

Dodaj komentarz

Zobacz również

Hotel Tatrawest

Hotel Tatrawest znajduje się ok. 1 km od wsi Zuberec, w miejscu gwarantującym swoim gościo…