Golf ma w Wysokich Tatrach ponad 100-letnią tradycję. Już w roku 1906 węgierska arystokracja rozegrała pierwszy turniej w niedalekiej Tatrzańskiej Łomnicy. Wysokie Tatry były już wtedy miejscem znanym nie tylko z uzdrowiska klimatycznego, ale i dobrej zabawy, relaksu i odpoczynku. A ponieważ XX w. nie bardzo służył golfowi na Słowacji, dopiero dziś przeżywa on swoje złote czasy.

PRZEDWOJENNY GOLF 
Bogatym gościom nie wystarczały tylko eleganckie kolacje czy poobiednie spacery. W 1906 r. w Tatrzańskiej Łomnicy odbyły się pierwsze zawody golfa na Węgrzech, w których wzięło udział kilku pierwszorzędnych graczy. Z niedalekich moczar przychodził podziwiać golfistów czarny bocian, dlatego nasz ośrodek został nazwany Black Stork, czyli Czarny Bocian.

CO JEST W OŚRODKU?
Do dyspozycji jest pole golfowe z 27 dołkami, kryta hala, chiping area, putting green, profesjonalni trenerzy, wypożyczalnia odzieży do golfa, sklep, symulator golfowy. Częścią ośrodka golfowego jest hotel International**** z doskonałą kuchnią i centrum relaksacyjnym.

O OŚRODKU
Ośrodek golfowy jest idealnym miejscem na spotkania z przyjaciółmi, poznanie golfa w ramach akademii golfowej dla początkujących, polepszenia HCP albo zorganizowanie własnego turnieju golfowego. Wstęp na krytą halę i obszar treningowy jest darmowy. Na polu golfowym można grać od kwietnia do października, kryta hala dostępna jest przez cały rok, tak jak symulator golfowy w hotelu. Goście hotelu International mają 30% zniżkę na grę w golfa.

SKI & GOLF SLOVAKIA CHAMPIONSHIP
Wysokie Tatry to wyjątkowe miejsce: zarówno golf, jak i narciarstwo mają tu ponad 100-letnią tradycję. Dlatego w kwietniu 2010 dla golfistów i narciarzy odbyła się impreza SKI & GOLF SLOVAKIA. Można było spróbować swoich sił w obu dyscyplinach i doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery najwyższych gór Środkowej Europy.

FALDO SERIES SLOVAKIA CHAMPIONSHIP
W sierpniu 2010 w ośrodku odbędzie się turniej FALDO SERIES SLOVAKIA CHAMPIONSHIP: 54-dołkowe mistrzostwa słowackie, wpierane przez światowe i europejskie organizacje golfowe (R&A i European Tour). W tym roku będzie okazja dla najlepszych młodych golfistów i golfistek w wieku od 12 do 21 lat. Turniej będzie otwarty także dla graczy z Węgier, Austrii, Czech, Ukrainy, Bułgarii i innych krajów. Gracze będą grać o uczestnictwo w 14. FALDO SERIES GRAN FINALE, którego gościem będzie osobiście jego 6-krotny mistrz. W czasie turnieju będzie kilka specjalistycznych golfowych seminariów z Keithem Woodem, współorganizatorem tych turniejów przez wiele lat i osobistym trenerem N. Falda, pracującym z graczami i trenerami.

CENTRUM RELAKSACYJNE
Odpocząć i zrelaksować się można także na otwartym podgrzewanym basenie, a w centrum relaksacyjnym jest również basen kryty z prądami, wanną wirową, parną, suchą i infra sauną, szeroką ofertą różnych rodzajów masaży i zajęć fitness.

NOWOCZESNY KOMPLEKS WYPOCZYNKOWYW WIELKIEJ ŁOMNICY
W ciągu dwóch lat zostanie do niej dobudowany luksusowy ośrodek „Aqua Golf“, który będzie korzystać z geotermalnego wwiertu o temperaturze 68,1ºC, z głębokości ponad 2000 m. Stopień mineralizacji powoduje, że woda spełnia warunki uznania ją za wodę mineralną i naturalnie leczniczą. Termalny park podniesie wartość elitarnego ośrodka golfowego i będzie tworzyć część nowoczesnego kompleksu z hotelem i apartamentami. Podobny ośrodek wypoczynkowy łączący golf i aquapark inwestor przygotowuje w miejscowości Vlkova, 10 km od Popradu.

JAK MOŻNA SPĘDZIĆ CZAS W TATRACH
W samym ośrodku można jeździć na kucykach, koniach, a także w powozach konnych. Jeśli chcieliby Państwo więcej, polecamy wyruszyć na wyprawę do otwartych przez cały rok chat górskich w Wysokich Tatrach, popłynąć spływem po Dunajcu lub rozkoszować się w ciszy tatrzańskimi szczytami. Przy uprawianiu bardziej wymagającej wysokogórskiej turystyki można skorzystać z kolejek przy Strbskim Plesie, w Starym Smokowcu czy Tatrzańskiej Łomnicy. Ci, których interesuje historia powinni przejechać spiską cześć Trasy Gotyckiej z takimi klejnotami jak Lewocza czy Spiski Hrad.

Tatranská 754
059 52 Veľká Lomnica
Slovensko
tel. (+421) 52 4661 806
fax (+421) 52 4661 112
e-mail: golfrecepcia@golfinter.sk
www.golftatry.sk

GPS:
N49°08’13”
E20°20’23”

Pokaż więcej artykułów
Load More In Pola golfowe

Dodaj komentarz